سامانه اداری
بازدید مجازی دبیرستان
بازدید مجازی دبستان
بازی های آموزشی پارابا
نشریه ی دانش آموزی
نرم افزار روانسنجی


خبرنامه>>
  نام:
  نام خانوادگی:
  رایانامه:

 

آخرین نظرات ثبت شده
سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ ۲۲:۴۲:۱۶
* با سلام و عرض ادب : آقای ارکان یکی از بهترین معلم های انشاء است که تا به حال دیده ام که همیش...
محمد مهدی توسلی
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ ۱۱:۵۴:۴۱
* با سلام از زحمات شما سپاسگزارم .
شیرازی
چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ ۲۱:۴۸:۱۴
* خیلی اردوی خوبی بود
ارشیا غفاری
سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۳:۱۷:۳۱
* سلام به شما و عرض خسته نباشید
مسعود


شرح خبر تاریخ ارسال خبر: 1394/09/14 ساعت: 8:02 دفعات بازدید خبر: 11677
چاپ
یک شبانه روز با دوستان مدرسه
مرکز : دبستان
اردوی شبانه در پایه ی ششم امسال هم مثل سال گذشته به صورت اردوی علمی و آموزشی با رویکرد تربیتی و اجتماعی برگزار شد. دانش آموزان در یک فضای متنوّع و در محیطی متفاوت، کلاس های درس شان را تجربه کردند تا با کسب خاطره ی خوشی از کلاس های آموزشی، طیّ یک شبانه روز نظم شخصی شان را مدیریت کنند.

اردوی شبانه در پایه ی ششم امسال هم مثل سال گذشته به صورت اردوی علمی و آموزشی با رویکرد تربیتی و اجتماعی برگزار شد. دانش آموزان در یک فضای متنوّع و در محیطی متفاوت، کلاس های درس شان را تجربه کردند تا با کسب خاطره ی خوشی از کلاس های آموزشی، طیّ یک شبانه روز نظم شخصی شان را مدیریت کنند.

در تهیّه ی گزارش این اردو، در جلسه ی نقد و بررسی اردو از دیدگاه معلّمان و مربّیانی که در اجرای این اردو نقش داشتند، حاضر شدیم تا نکات مثبت و منفی این اردو را از دیدگاه ایشان منعکس کنیم.

آقای ناظم زاده، معلّم پایه ی ششم در رابطه با این اردو گفتند: «یکی از اهداف این اردو بررسی ویژگی های رفتاری دانش آموزان برای برنامه ریزی بهتر و صحیح تر در ادامه ی روند سال تحصیلی پیش رو بوده است. بنابراین، در چهارچوب های تعریف شده، آزادی عملی به دانش آموزان داده شد تا اجبار بیرونی عامل تغییر موقتی رفتار دانش آموزان در این اردو نشود. همچنین این مسأله موجب می گردد تا انگیزه ی دانش آموزان برای بروز رفتارهای صحیح صرفاً خواسته ی معلّم ها و یا قوانین مدرسه، نباشد، بلکه معلّم ها با تقویت انگیزه های درونی دانش آموزان اینگونه رفتارها را در ایشان نهادینه کنند».

همچنین ایشان در ادامه بیان کردند: «یکی از بازخوردهای مثبتی که طیّ این سال ها از رویکرد بیان شده کسب کرده ایم، نهادینه شدن صداقت در رفتار و گفتار دانش آموزان تحت شرایط مختلف و متفاوت می باشد».

آقای خانبانپور، مسئول واحد "سمعی و بصری" دبستان به یکی از نکات منفی استخراج شده از این اردو پرداختند و این خصوص گفتند: «یکی از بازخوردهای منفی اردو، پایین بودن آستانه ی تحمّل برخی دانش آموزان نسبت به امور خلاف میل و رغبتشان می باشد. دانش آموزان مؤسّسه ی پارسا، نسبت به مدرسه و فضای آموزشی شان علقه ی لازمه را دارند و این مسأله نشانگر این است که مؤسّسه توانسته است به اهدافش در راستای ایجاد تجربه ی خوش برای دانش آموزان در مدرسه نایل شود امّا، این موضوع نباید مانع آماده سازی دانش آموزان برای ورود به جوامع بزرگتر از مدرسه باشد. دانش آموزان در شرایط مختلف باید طعم سختی های قابل تحمّلی را تجربه کنند تا برای بردباری نسبت به دشواری های موجود در جامعه، آمادگی پیدا کنند».

همچنین آقای فلّاحی، معلّم پایه ی ششم، تشکیل گروه های دانش آموزی را در ایجاد فضای رقابت سالم و اداره ی بهتر مسائل انضباطی اردو مؤثّر برشمردند.

آقای عسگری، همراه پایه ی ششم در رابطه با این اردو گفتند: «یکی از ویژگی های مثبت این اردو، رفتار منطقی دانش آموزان در شرایط مختلف و متفاوت است. در اموری که دانش آموزان مخالفت داشتند، پس از استدلال و بیان دلایل منطقی، به راحتی پذیرا بودند که این نشانگر روحیّه ی منطقی و استدلالی ایشان است».

در این اردو، دانش آموزان در کلاس های درس ریاضی، فارسی، علوم و متون ادبی حاضر شدند و در زمان های مقرّر به ورزش های مختلف نظیر فوتبال، والیبال، بسکتبال و بدمینتون پرداختند.

برای کمک به استقلال دانش آموزان در پرداختن به امور شخصی و افزایش حسّ مسئولیّت پذیری در ایشان، فعّالیّت های مختلفی نظیر آمادگی گروهی در تهیّه ی وعده های غذایی و آماده سازی در تمامی مراحل، تمیز و مرتّب نگاه داشتن محلّ اقامت، برپایی و اقامه ی نماز در وعده های مختلف، فعّالیّت های ورزشی و بازی های گروهی و دسته جمعی و دیگر فعّالیّت های فردی و گروهی به عهده ی ایشان نهاده شد.

برای مشاهده ی تصاویر اردوی شبانه ی پایه ی ششم اینجا کلیک نمایید.نظرات ثبت شده
ارشیا غفاری چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ ۲۱:۴۸:۱۴
خیلی اردوی خوبی بود


ثبت نظر بسته


ارسال به دوستان بسته

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به
موسسه فرهنگی آموزشی پارسا تعلق دارد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و بهینه سازی:
معاونت تحقیق و توسعه پارسا
سامانه اداری بازی های آموزشی اطلاعیه ها درباره ما
اطّلاعات ثبت نام گالری تصاویر خبرنامه ارتباط با ما
تحقیقات دانش آموزی فیلم و صدا اخبار نقشه سایت
کلاس خوشنویسی دهکده فرهنگی آموزشی مقاله ها پرسش های متداول