سامانه اداری
بازدید مجازی دبیرستان
بازدید مجازی دبستان
بازی های آموزشی پارابا
نشریه ی دانش آموزی
نرم افزار روانسنجی


خبرنامه>>
  نام:
  نام خانوادگی:
  رایانامه:

 

آخرین نظرات ثبت شده
سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ ۲۲:۴۲:۱۶
* با سلام و عرض ادب : آقای ارکان یکی از بهترین معلم های انشاء است که تا به حال دیده ام که همیش...
محمد مهدی توسلی
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ ۱۱:۵۴:۴۱
* با سلام از زحمات شما سپاسگزارم .
شیرازی
چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ ۲۱:۴۸:۱۴
* خیلی اردوی خوبی بود
ارشیا غفاری
سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۳:۱۷:۳۱
* سلام به شما و عرض خسته نباشید
مسعود


شرح خبر تاریخ ارسال خبر: 1394/09/30 ساعت: 22:00 دفعات بازدید خبر: 11561
چاپ
انتخاب عادلانه و قضاوت منصفانه
مرکز : دبستان
دانش آموزان پایه ی پنجم پس از گذراندن درس "شورای دانش آموزی" در کتاب "اجتماعی"، در "انتخابات دانش آموزی" داوطلب شدند و یا به منتخبین‌شان رأی دادند. در این برنامه سعی شد تا دانش‌آموزان عزیز انتخاب عادلانه و قضاوت منصفانه را بیاموزند.

دانش آموزان پایه ی پنجم پس از گذراندن درس "شورای دانش آموزی" در کتاب "اجتماعی"، در "انتخابات دانش آموزی" داوطلب شدند و یا به منتخبین‌شان رأی دادند. در این برنامه سعی شد تا دانش‌آموزان عزیز انتخاب عادلانه و قضاوت منصفانه را بیاموزند.

آقای عظیمی همراه پایه ی پنجم و همچنین معلّم درس "اجتماعی" در رابطه با این برنامه بیان کردند: « "انتخابات شورای دانش آموزی" از سویی به دانش آموزان کمک کرد تا بتوانند طبق ارزش های تعریف شده با رعایت عدالت و انصاف از میان داوطلبان، اشخاص مورد نظر خود را انتخاب نمایند و از سویی دیگر شرایطی را برای تقویت حسّ مسئولیّت پذیری در افراد منتخب فراهم آورد».

پس از گذشت هر دو ماه از سال تحصیلی، یک "کارنامه‌ی رفتاری" به دانش‌آموزان اعطا می‌شود و پیش از بررسی و نمره‌گذاری همراه پایه‌ی محترم، دانش‌آموزان رفتارهای خود را در زمینه‌های مختلف تجزیه و تحلیل می‌کنند. در زمان‌بندی "انتخابات شورای دانش‌آموزی" این مسأله لحاظ شد که اعطای "کارنامه‌ی رفتاری" پیش از انتخابات صورت پذیرد تا دانش‌آموزان عزیز قبل از آنکه داوطلب شرکت در انتخابات شوند، رفتار خود در ماه‌های گذشته را نقد و بررسی نمایند.

در این برنامه، دانش‌آموزان فعّالانه در روند یادگیری و نیل به اهداف رفتاری تعیین شده حضور یافتند و معلّمان گرامی و همراه پایه‌ی محترم پنجم با تأکیدهای مستقیم و غیرمستقیم بر ویژگی‌های رفتاری عدل، انصاف و مسئولیّت‌پذیری، صرفاً نقش هدایت‌گری را اعمال کردند.

همچنین یکی از نتایج مثبت این برنامه، آگاهی بیشتر مسئولان مؤسّسه نسبت به درخواست‌ها و تمایلات دانش‌آموزان عزیز در حوزه های مختلف می‌باشد. داوطلبان "انتخابات شورای دانش‌آموزی" در تبلیغات‌شان با بیان فعّالیّت‌هایی که در نظر دارند تا پس از برگزیده شدن اعمال نمایند، تمایلات و خواسته‌های خود را بیان کردند.

 نظرات ثبت شده
شیرازی سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ ۱۱:۵۴:۴۱
با سلام از زحمات شما سپاسگزارم .


ثبت نظر بسته


ارسال به دوستان بسته

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به
موسسه فرهنگی آموزشی پارسا تعلق دارد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و بهینه سازی:
معاونت تحقیق و توسعه پارسا
سامانه اداری بازی های آموزشی اطلاعیه ها درباره ما
اطّلاعات ثبت نام گالری تصاویر خبرنامه ارتباط با ما
تحقیقات دانش آموزی فیلم و صدا اخبار نقشه سایت
کلاس خوشنویسی دهکده فرهنگی آموزشی مقاله ها پرسش های متداول