سامانه اداری
بازدید مجازی دبیرستان
بازدید مجازی دبستان
بازی های آموزشی پارابا
نشریه ی دانش آموزی
نرم افزار روانسنجی


خبرنامه>>
  نام:
  نام خانوادگی:
  رایانامه:

 

آخرین نظرات ثبت شده
سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ ۲۲:۴۲:۱۶
* با سلام و عرض ادب : آقای ارکان یکی از بهترین معلم های انشاء است که تا به حال دیده ام که همیش...
محمد مهدی توسلی
سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ ۱۱:۵۴:۴۱
* با سلام از زحمات شما سپاسگزارم .
شیرازی
چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ ۲۱:۴۸:۱۴
* خیلی اردوی خوبی بود
ارشیا غفاری
سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۳:۱۷:۳۱
* سلام به شما و عرض خسته نباشید
مسعود


شرح خبر تاریخ ارسال خبر: 1395/09/21 ساعت: 16:55 دفعات بازدید خبر: 6961
چاپ
استفاده‌ی بهینه از فضای مجازی
مرکز : دبستان
طبق آمارهای اعلام شده توسّط مرکز فنّاوری اطّلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد در مردادماه سال جاری، 53 درصد مردم ایران حدّاقل عضو یکی از شبکه‌های اجتماعی هستند و 72 درصد جوانان 18 تا 29 سال در این شبکه‌های اجتماعی عضویت دارند. همچنین در بخشی از این آمارها قید شده است که به صورت میانگین ایرانی‌ها 5 تا 9 ساعت در روز در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند.

در دهه‌‌ی اخیر، با وجود نسل جدید دستگاه‌های تلفن همراه و پیشرفت تکنولوژی در این حوزه، شاهد تلفیق و اختلاط این دستگاه‌ها با اینترنت و نوآوری‌های روزافزونی در عرصه‌ی ارتباطات هستیم. از این میان، می‌توان از شبکه‌های اجتماعی به عنوان نقشی پررنگ و اساسی نام برد. طبق آمارهای اعلام شده توسّط مرکز فنّاوری اطّلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد در مردادماه سال جاری، 53 درصد مردم ایران حدّاقل عضو یکی از شبکه‌های اجتماعی هستند و 72 درصد جوانان 18 تا 29 سال در این شبکه‌های اجتماعی عضویت دارند. همچنین در بخشی از این آمارها قید شده است که به صورت میانگین ایرانی‌ها 5 تا 9 ساعت در روز در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند. اگرچه امروزه این موضوع، خصوصاً نسل جوان را بیش از پیش تهدید می‌کند امّا، باید توجّه داشت که متأسّفانه استفاده‌ی بیش از اندازه و نابجا از این ابزارها در بزرگسالان نیز رواج یافته است.

اگرچه این آمارها باعث تأسّف نیز خواهد بود و در مؤسّسه‌ی پارسا در قالب کلاس سواد رسانه‌ای تلاش‌هایی در جهت آگاهی‌بخشی به دانش‌آموزان عزیز در رابطه با معضلات نهفته در ابزار رسانه‌ای صورت گرفته‌ است امّا، یکی از راه‌های استفاده‌ی مناسب از این بستر، بهره‌گیری در راستای تقویت ارتباط متقابل مدرسه و خانواده، هم‌افزایی در حوزه‌ی مسائل تربیتی و همچنین اطّلاع‌رسانی برنامه‌های جاری مدرسه به خانواده‌های گرامی می‌باشد.

فعّاليّت‌های کانال تلگرام دبستان بدین شرح است:

1- اطّلاع‌رسانی و اخبار:

لینک اخبار و اطّلاع‌رسانی‌های سایت در کانال قرار می‌گیرد که جزئیاتی از آن به همراه تصویر کوچکی در کانال نمایش داده می‌شود و برای دریافت اطّلاعات بیشتر، مخاطبان می‌توانند با کلیک روی لینک مورد نظر، وارد سایت شده، جزئیات خبر را مطالعه نمایند.

همچنین مطالبی غیر از موضوعات قرار گرفته در سایت که پیش از این از طریق پیامک به اطّلاع والدین می‌رسید، می‌تواند از طریق کانال اعلام گردد.

علاوه بر این، یکی از مزیّت‌های کانال تلگرام نسبت به وبسایت، امکان اطّلاع‌رسانی آنلاین و به روز از برنامه‌های مختلف می‌باشد.

2- اطّلاع‌رسانی فعّالیت‌های آموزشی در خانه:

در جهت تقویت حسّ مسئولیت‌پذیری، حضور دانش‌آموزان در روند اطّلاع‌یابی و انجام فعّالیّت‌های آموزشی مورد نظر در خانه از اهمّیّت بسزایی برخوردار می‌باشد امّا، در تعطیلات ناگهانی مثل روز‌های تعطیل به دلیل آلودگی هوا، می‌توان از این بستر برای فاصله نگرفتن دانش‌آموزان از فضای آموزشی استفاده نمود و فایل مطالب مورد نیاز را برای والدین گرامی ارسال نمود.

3- مناسبت‌ها:

لینک مطالب مرتبط با مناسبت‌های مختلف که در سایت پارسا بارگزاری شده و یا تصاویر و مطالب مناسب خارج از فضای سایت پارسا در کانال تلگرام قرار می‌گیرد.

4- استفاده از محتواهای تهیه شده توسّط دانش‌آموزان:

از آنجا که تولید و انتشار پیام‌های رسانه‌ای از اهداف «کلاس سواد‌رسانه‌ای» است (در پایه‌های پنجم و ششم)، از تصاویر و اخبار تهیه شده توسّط دانش‌آموزان «کلاس سواد‌رسانه‌ای» با ذکر نام دانش‌آموز درکانال پایه‌های مختلف بهره گرفته می‌شود.

5- محتوای تربیتی:

با توجّه به اینکه خانواده به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل دخیل در تربیت کودکان و نوجوانان شمرده می‌شود و با نظر به اینکه مؤسّسه‌ی پارسا همیشه به این مهم توجّه داشته است، می‌توان از بستر مناسب کانال تلگرام نیز در راستای افزایش دانش والدین گرامی در حوزه‌ی تعلیم و تربیت استفاده کرد.

معرّفی کتاب، فیلم و مقالات و مجلّه‌های مناسب و همچنین ارائه‌ی محتواهای کاربردی و عملیاتی در حوزه تربیت به صورت مستند و با ذکر منبع در این قالب می‌تواند مفید باشد.

 

ثبت نظر بسته


ارسال به دوستان بسته

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به
موسسه فرهنگی آموزشی پارسا تعلق دارد. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و بهینه سازی:
معاونت تحقیق و توسعه پارسا
سامانه اداری بازی های آموزشی اطلاعیه ها درباره ما
اطّلاعات ثبت نام گالری تصاویر خبرنامه ارتباط با ما
تحقیقات دانش آموزی فیلم و صدا اخبار نقشه سایت
کلاس خوشنویسی دهکده فرهنگی آموزشی مقاله ها پرسش های متداول